II edycja VII Memoriału im. Marka Szufy w klasie IMAC

W imieniu Darka Czekaja – Zapraszamy w dniach 14 -17 wrzesień 2018 r. modelarzy latających i początkujących w klasie IMAC na II edycje VII Memoriału im. Marka Szufy w klasie IMAC.

Spotkanie ma na celu propagowanie klasy IMAC (poprzednio F3M).

Chrcynno Airport

W niedziele przewidziane są loty zawodnicze. (najprawdopodobniej klasa Basic)

WYŻYWIENIE – we własnym zakresie, barek na lotnisku

ZAKWATEROWANIE – we własnym zakresie
Miejsca w hostelu na lotnisku cena 45 zł (liczba ograniczona)
Miejsce campingowe przyczepa 20 zł, namiot 10 zł
Miejsca w pobliskich hotelach Nasielsk i okolice między 60 a 160 zł

Organizator: Dariusz Czekaj, tel. 501 018 656
Wskazane posiadanie ubezpieczenia modelarskiego.
– – –

Kilka słów o Marku … (wikipedia)

Marek był kapitanem Polskich Linii Lotniczych LOT, w których pracował od 1979 r., latając na różnego typu samolotach, w tym na Boeingach 767. Na swoim koncie miał ponad 20 tysięcy godzin spędzonych za sterami samolotów.

Największe sukcesy sportowe osiągnął w szybowcowej akrobacji, był drugim wicemistrzem świata i wieloletnim członkiem kadry narodowej. Był również wielokrotnym wicemistrzem Polski w akrobacji samolotowej oraz wielokrotnym mistrzem Polski w modelarstwie lotniczym, w klasie F4G. W Radomiu w 2006 r. był kierownikiem międzynarodowych zawodów akrobacji samolotowej, Advanced World Aerobatic Championships odbywających się pod patronatem FAI.

W 2008 r. w czasie XX Mistrzostw Świata Modeli Redukcyjnych Samolotów we Włocławku był członkiem międzynarodowego Jury.

Wielokrotnie uczestniczył w pokazach lotniczych. Zginął tragicznie 18 czerwca 2011 r. podczas V Płockiego Pikniku Lotniczego. Jego samolot, Christen Eagle II (nr rej.: N54CE), po wykonaniu kilku figur akrobacyjnych na niskiej wysokości, rozbił się na Wiśle, uderzając w lustro wody.

Pogrzeb odbył się z ceremoniałem wojskowym 1 lipca 2011 r. Msza św. odprawiona została w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Kpt. Marek Szufa został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Dodaj komentarz