11 Podhalański Rc Air Show foto relacja

W dniach 4 – 5 sierpnia 2018 roku na lotnisku modelarskim odbył się 11 Podhalański RC Air Show.

Już w czwartek przybyli pierwsi uczestnicy nowotarskiego pikniku, piątek dalsze ekipy a od soboty w przepięknej scenerii i pięknej pogodzie rozpoczęliśmy Pokazy. O godz. 10 tej przewodniczący sekcji modelarskiej  Grzegorz, oraz prezes aeroklubu Paweł otworzyli nowotarskie pokazy.

Podczas odprawy duży nacisk położono na bezpieczeństwo wykonywania lotów, wyznaczono strefy w których można wykonywać loty, oraz strefy stojanek i odpalania silników.

Według listy startowej na piknik przybyło 55 pilotów + osoby towarzyszące, razem ok 108 osób. Miasta zaprzyjaźnione to Kraków, Warszawa, Jabłonna, Opole, Łódź, Herzlach, Gdańsk, Białystok, Kraśnik, Bielsko Biała, Spytkowice, Krosno, Spiska Nowa Ves, Wiedeń,

W tym roku wiodący tema to akrobaty, i odrzutowce choć był też akcent szybowcowy. Przeprowadzono konkurs dla dzieci pt „cukierki lecą z nieba” nagrody Ufundowała firma Art Hobby z Warszawy. jedną z atrakcji był pokaz z efektami makiety śmigłowca Mi 24. Loty odbywały się do godz 18-tej, o dwudziestej tradycyjna full wypas kolacja i wieczorno nocne rozmowy hehehehe. ok godz 21:15 Andrzej Gruchała zaprezentował pokaz nocny z fajerwerkami.

Niedziela przywitała nas poranną burzą, na szczęście przestało padać i o 11:00 rozpoczęliśmy drugi dzień pikniku.

Kolejne loty i pokazy akrobacji, i kolejny pokaz śmigłowca Mi 24. Drugi dzień to też konkurs dla dzieci pt „cukierki lecą z nieba” nagrody ufundowała firma Art Hobby z Warszawy.

Z przyczyn technicznych nie udało się rozegrać Zawodów FREESTYLE. Godzina 15:20 odbyło się zakończenie pikniku wręczenie nagród, oraz zamknięcie 11 podhalańskiego Rc Air Show przez Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorza Watychę.

W imieniu organizatorów i swoim serdecznie dziękuję za przybycie na nowotarski piknik: pilotom i osobom towarzyszącym, widzom, oraz sponsorom.

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJĘ IŻ 12 PODHALAŃSKI RC AIR SHOW ZAPLANOWANY JEST NA PIERWSZY WEEKEND SIERPNIA 2019 ROKU NA KTÓRY JUŻ DZIŚ SERDECZNIE

      Z A P R A S Z A M Y

*******Galeria 11 RC Air Show*******
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider

S P O N S O R Z Y :

ART HOBBY, SCORPIO POLSKA, JETPOL, STESKAL GÓRALSKA STRAWA, PCD SALAMI, DRUKARNIA MK, PERFEKT AUTO, RC SERWIS&SKLEP, OBERŻA POD RÓŻĄ

P A T R O N A T:

BURMISTRZ MIASTA NOWY TARG, AEROKLUB

NOWY TARG, MDK NOWY TARG, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA KOWANIEC

P A T R O N A T   M E D I A L N Y:

PODHALE 24, NTVK NOWY TARG, NOWY TARG 24 TV, TYGODNIK PODHALAŃSKI

 

Dodaj komentarz